WordPress 2018 Seo

wordpress seo 2018

2018 yılında Google yaptığı bir çok güncelleme ile içerik oluşturucuları canından bezdirdi. Butik diye tabir edebileceğimiz küçük çaplı içerik üreticiler ve buna ek olarak internet üzerinden satış yapan küçük işletmelerin web siteleri google sıralamalarında ciddi derecede sıralama kaybı yaşadılar.Peki google ne yapmak istiyor ? incelememize göre google küçük çaplı işletmelerin n11 hepsi burada gibi büyük alış veriş sitelerinde mağaza açmalarını ve ürünlerini orada pazarlamalarını istiyor. bu sonuca nereden vardık. düşünün sektöre yeni girmiş bir firmasınız elinizdeki ürünleri satmak istiyorsunuz.ne yapacaksınız ya seo optimizasyonu yapan bir firma dan destek alacaksınız yada Adwords gibi mecralardan reklam paketi alacaksınız. deneyimsiz olduğunuzu varsayarsak bunların hepsini aynı anda yapmanız zor olur.Ama gidip n11 de dükkan açarsanız zaten n11 ekibinde bulunan adwrods uzmanları büyük bütçelerle ilgili kelimelere tonlarca reklam veriyorlar. bu nedenle google ın daha hızlı para kazanmak için böyle bir yola girdiğinizi düşünüyoruz.zaten 2018 yılının başından beri google büyük e ticaret sitelerini en üstlerde sıralamaya başladı.

Aynı durum haber siteleri içinde geçerli.irili ufaklı milyonlarca haber sitesi var.google sıralamalarına baktığınızda en üstte en büyük 5 haber sitesinin olduğunu görüyoruz.hürriyet,milliyet,sözcü,haberler.com,ensonhaber gibi siteler en üstteler. ayrıca bu haber siteleri otoriter olmalarının verdiği avantaj ile hiç akla hayale gelmeyecek konularda bile çöp içerikler üreterek neredeyse her kelimede üstte çıkıp özgün içerik üreten yayımcıyı baltalıyorlar.Peki bu durumda ne yapılabilir. tabiki yapılabilecek pek bir şey yok. ancak bütçeniz varsa Seo optimizasyonu yapabilirsiniz.geçmiş yıllara nazaran daha yüksek bir bütçe ile ! google yazılarınızı gidin facebooktan twitterdan paylaşın diyor kısaca.

İşin bir de şu yönü var. Piyasada binlerce hosting firması adı altında tabiri caizse merdiven altı hosting firmaları verdikleri kalitesiz hosting paketleriyle uptime oranlarının düşük olması ve yanlış yapılandırılan sunucular ve buna ek olarak mobil uyumsuzluk nedeniyle sürekli web siteleri kesintilere maruz kalıyor.google da kendisini kullanan kullanıcılara haliyle kaliteli hizmet ve doğru sonuçlar vermek için sıralamada hızlı açılan kesintisi az olan siteler çıkarmak istiyor. eğer gerekli şartları saylayamıyorsanız trafik alamıyorsunuz.oysaki yazdığınız yazıyı facebook ta paylaşıyorsanız sunucu hosting ve mobil tema gibi sorunlarla uğraşmıyorsunuz. üstüne üstük insan kitleside hazır olarak orada bekliyor. olması gereken tek şey içeriğinizin kaliteli olması ve bir kaç paylaşım alması.

Google 2019 yılında wordpress seo adına neler getirecek heyecanla izliyoruz.gelişmeleri adım adım takip edip sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla.Rota Kurumsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir